I Gminny Konkurs Mistrz Rachunku.

Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”
o Puchar Dyrektora PSP w Bielisze w roku szkolnym 2017/2018

złożona z nauczycieli matematyki z poszczególnych szkół, wyłoniła zwycięzców.

Mistrz Rachunku klas IV - Maja Domińczak (Zakrzew)
Mistrz Rachunku klas V – Paulina Wrochna (Cerekiew)
Mistrz Rachunku klas VI – Kacper Samuś (Bielicha)
Mistrz Rachunku klas VII - Piotr Kiełbasa (Cerekiew)

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielisze.

Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku”
o Puchar Dyrektora PSP w Bielisze w roku szkolnym 2017/2018

"Wy nie wiecie, co to jest matematyka! Wy myślicie: liczby, liczby! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale." Tymi słowami Stanisława Brzozowskiego rozpoczął się I Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunku” zorganizowany w PSP w Bielisze.
Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół z terenu gminy Zakrzew. Konkurs odbył się w marcu, ponieważ to właśnie ten miesiąc został ogłoszony miesiącem matematyki. Organizatorzy chcieli promować i popularyzować matematykę, rozwijać zainteresowania matematyczne, doskonalić umiejętność liczenia i wykorzystania własności działań. Jednak głównym celem konkursu było wyłonienie Mistrzów Rachunku, czyli uczniów, którzy najszybciej i najlepiej liczą.
Uczniowie w czasie 30 minut rozwiązywali test składający się z 90 pamięciowych działań. Komisja konkursowa, złożona z nauczycieli matematyki z poszczególnych szkół, wyłoniła zwycięzców.
Mistrz Rachunku klas IV - Maja Domińczak (Zakrzew)
Mistrz Rachunku klas V – Paulina Wrochna (Cerekiew)
Mistrz Rachunku klas VI – Kacper Samuś (Bielicha)
Mistrz Rachunku klas VII - Piotr Kiełbasa (Cerekiew)

Zwycięzcy z poszczególnych klas otrzymali zestaw finałowy - zadania z zakresu mnożenia
i dzielenia, które mieli rozwiązać w ciągu 2 minut. Na końcu tych zmagań wyłoniono Gminnego Mistrza Rachunku 2018, został nim Kacper Samuś z PSP w Bielisze.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Jakubiak, która gratulowała uczestnikom umiejętności matematycznych. Pani Dyrektor podkreśliła, iż uczniowie, którzy przyjechali na konkurs, już byli najlepsi, ponieważ wybrano ich z klasowych zespołów, jako tych najsprawniej liczących.

W czasie obrad komisji dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach zorganizowanych na terenie szkoły z okazji Dnia Matematyki.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom!