Publiczna Szkoła Podstawowa im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze

Bielicha ul. Przytycka 184 

26-600 Radom

tel. 48 3778025

Inspektor Ochrony Danych:

Bartłomiej Kida

https://epuap.gov.pl/wps/portal

 

spbielicha@spbielicha.pl
Jesteś tutaj: Start / Projekty

Projekty

Klasy siódme biorą udział w pilotażowym programie STEAMatematyka, który ma na celu rozpropagowanie nauczania w polskich szkołach przedmiotów ścisłych przez pracę projektową.

Projekt jest prowadzony przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Fundację Rodziny Maciejko.

Koordynator projektu Elżbieta Starzyńska.

https://drive.google.com/file/d/1YiCnQj7198--Otelo0nrYadSwjvahqGv/view?usp=drive_link

Artykuły

2024-05-13

Pilotażowy program STEAMatematyka

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas siódmych biorą udział w pilotażowym programie STEAMatematyka, który ma na celu rozpropagowanie nauczania w polskich szkołach przedmiotów ścisłych przez pracę projektową. Projekt jest prowadzony przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i Fundację Rodziny Maciejko.  

 

Czytaj więcej o: Pilotażowy program STEAMatematyka
2024-02-01

Innowacja matematyczna Mistrz Rachunku

W ramach innowacji matematycznej „Mistrz Rachunku” uczniowie klas V wybrali się na wirtualne zakupy, mając na swoje wydatki 35 zł. Wspólnie odczytaliśmy z paragonów ceny potrzebnych artykułów i ustaliliśmy zasady zakupów.

Czytaj więcej o: Innowacja matematyczna Mistrz Rachunku
2023-11-19

Zdrowo jem, więcej wiem

Uczniowie klas trzecich przystąpili do ogólnopolskiego projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem'' mającego na celu wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych. Samodzielnie przygotowane przez dzieci zdrowe śniadanie to jedno z praktycznych działań realizacji projektu.
 
Czytaj więcej o: Zdrowo jem, więcej wiem
2023-09-13

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2022/2023

Projekt „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2022/2023 to projekt skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej o: Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2022/2023
2022-07-11

Mazowieckie - stypendia dla szczególnie uzdolnionych 2021

Mazowieckie - stypendia dla szczególnie uzdolnionych 2021, to projekt skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego. Wsparciem stypendialnym w tym roku szkolnym została objęta uczennica klasy VII a - Karolina Szczepaniak.

Czytaj więcej o: Mazowieckie - stypendia dla szczególnie uzdolnionych 2021
2022-04-19

Matematycznie, geometrycznie, fantastycznie

W ramach innowacji z matematyki " Matematycznie, geometrycznie, fantastycznie" zaplanowanej dla uczniów klas V i VIb odbyła się lekcja o trapezach. Uczniowie przygotowali plakaty, wiersze i inne ciekawe pracę, które potem prezentowali na forum klasy. Było dużo zabawy i nauki.

Czytaj więcej o: Matematycznie, geometrycznie, fantastycznie
2022-01-23
2021-12-28

Działania w ramach innowacji "Warto czytać... lektury"

W ramach innowacji „Warto czytać… lektury” uczniowie klasy czwartej i piątej podjęli się realizacji nietypowych zadań. Czwartoklasiści podsumowali omawianie „Opowieści z Narnii”, przygotowując plakat w rozmiarze XXL. 

Czytaj więcej o: Działania w ramach innowacji "Warto czytać... lektury"
2021-12-07

Zakończenie projektu: Procentowa potęga

Właśnie zakończył się projekt matematyczny pt. „Procentowa potęga”, dzięki któremu uczniowie uświadomili sobie, jak ważne miejsce w życiu codziennym zajmuje statystyka i procenty. 

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu: Procentowa potęga
2021-12-02

Wizyta na Olimpie

W ramach innowacji „Warto czytać lektury” uczniowie kl.5a i 5b udali się z wizytą na Olimp.

Czytaj więcej o: Wizyta na Olimpie