Działamy dla dobra wspólnego

W sobotnie przedpołudnie grupa uczniów klas VII wraz z nauczycielkami wzięła udział w akcji OPERACJI CZYSTA RZEKA, zainicjowanej przez organizację ekologiczną ZaDrzew ZaKrzew oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Zakrzewie. Celem akcji było „WIOSENNE SPRZĄTANIE W DOLINIE BOSAKA”. Uczniowie naszej szkoły wykonali tabliczki zachęcające do zachowania czystości w lesie oraz plakaty.
Udział uczniów w tej akcji, to nie tylko ważny element wdrażania młodych ludzi do codziennych działań środowiskowych, ale również budowanie świadomości postaw ekologicznych. Zbliżający się Dzień Ziemi, który będziemy obchodzić 22 kwietnia, to również bardzo dobra okazja do zaangażowania się w sprzątanie terenów przyrodniczych wokół nas. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji edukacyjnej i społecznej, zakładającej w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy obywateli wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyjemy, z którego korzystamy, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia.
Wszyscy uczestnicy akcji dostali dyplomy i zielone sadzonki.
Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie i wzorową postawę.
Dziękujemy również ZaDrzew ZaKrzew oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie za zorganizowanie akcji i za współpracę.
Małgorzata Małysa, Monika Rdzanek, Ewelina Woźniak