Jesteś tutaj: Start / Wolontariat / Pola Nadziei

Pola Nadziei

W Niedzielę Palmową przed naszym kościołem parafialnym odbyła się coroczna kwesta charytatywna. Przeprowadzili ją uczniowie oraz ich opiekunowie ze Szkolnego Koła Caritas. Był to finał akcji „Pola Nadziei”, którą zapoczątkowano w październiku, sadząc cebulki żonkili na placu przy szkole.

Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie osób chorych na raka oraz na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni Caritas Diecezji Radomskiej. Udało się nam zebrać kwotę 686,60 zł. Jako wyraz wdzięczności, osoby, które wsparły tę szlachetną akcję, otrzymały symbolicznego żonkila, a dzieci również żółte balony.
W imieniu tych, którzy cierpią i oczekują naszej pomocy w tym jakże trudnym dla nich czasie, serdecznie dziękujemy!
Szkolne Koło Caritas