Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci?

Uczniowie klas siódmych oraz kl.VI b obejrzeli spektakl profilaktyczny „Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci?” w wykonaniu zespołu Poznańskiego Teatru Aktora.

Przedstawienie, na przykładzie młodej dziewczyny, która ulega zagrożeniom czyhającym w wirtualnym świecie, ukazywało współczesne problemy nastolatków. Losy bohaterki skłaniały młodzież do refleksji oraz zachęcały do ostrożnego i rozważnego korzystania z Internetu, w tym zawierania znajomości. Profilaktyczne przesłanie spektaklu wzbogaciły fragmenty „Małego Księcia”, wiersze Szymborskiej, Herberta, była to więc prawdziwa, duchowa uczta. Ci, których zafascynował teatr, mieli możliwość spróbowania swoich sił na scenie podczas warsztatów z aktorami. Udział uczniów w spektaklu został sfinansowany przez Urząd Gminy w Zakrzewie. Serdecznie dziękujemy.