MÓZG 2024 Jak tu ... BYĆ?

W dniu 2 lutego 2024 roku uczniowie klasy VII b zwiedzili interaktywną wystawę MÓZG 2024 Jak tu ... BYĆ?, która po raz kolejny prezentowana jest w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu.

W tym roku na wystawie poruszane są zjawiska, które dotykają młode pokolenie pod wspólnym hasłem: JAK TU ... BYĆ?
W programie wystawy: kontakt z darkweb'em, obrona prywatności przed hackerami, osamotnienie, nieumiejętność pracy w grupie, antynauka – (wiara celebrytom, a nie naukowcom), nieumiejętność w zarządzaniu czasem, brak motywacji do działania i planowania. Specjalnym stanowiskiem wystawy jest demo programu przeciwdziałania atakom hakerskim firmy Company Un Hacked
i grupy Vrtraining.cloud. Wcielając się w rolę hakera uczniowie rozszyfrują sposób pracy oszustów.