Żonkilowe „Pola Nadziei”

Wolontariusze z klasy 8a wzięli dziś udział w akcji charytatywnej, organizowanej corocznie przez Caritas Diecezji Radomskiej, której głównym celem jest promocja wspierania osób chorych na nowotwory, ale także rozwijanie i propagowanie idei wolontariatu.

Na terenie naszej szkoły posadzono cebulki żonkili. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do wypożyczalni Caritasu, z której korzystają osoby dotknięte chorobą nowotworową oraz ich rodziny. Finał akcji „Pola Nadziei” nastąpi w przyszłym roku w Niedzielę Palmową. Każdy, kto tego dnia wrzuci datek do puszki Caritas, otrzyma żonkila, symbol solidarności z ludźmi chorymi na raka.
Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom za przeprowadzenie akcji oraz Panu Krzysztofowi, naszemu konserwatorowi, za okazaną pomoc.
Szkolne Koło Caritas