Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Z inicjatywy Polski już po raz siódmy 20 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To nietypowe święto służy refleksji nad kondycją miejsc, w których mieszkamy, uczymy się i pracujemy. Uświadamia potrzebę docenienia i ochrony otaczających nas przestrzeni. W tym roku odbywa się on pod hasłem DOCEŃ LOKALNOŚĆ.

Dlatego, jako społeczność szkolna podjęliśmy inicjatywę, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Przez ostatnie kilkanaście dni uczniowie przynosili do szkoły cebulki wiosennych kwiatów: tulipanów, hiacyntów, żonkili i krokusów, aby posadzić je wokół budynku szkoły. Chcemy w ten sposób nie tylko upiększyć teren wokół szkoły ale również przyczynić się do wzrostu świadomości, jak ważne jest otoczenie w który przebywamy. Mamy nadzieję, że w wiosennych miesiącach efekty naszej pracy wzbudzą zachwyt zaś przestrzeń wokół szkoły stanie się bardziej reprezentacyjna i kolorowa.