Rozpoczęcie warsztatów kulinarnych w nasej szkole

20 kwietnia uczniowie klasy VI b rozpoczęli cykl warsztatów kulinarnych pod hasłem JESTEŚ TYM CO JESZ pod przewodnictwem pani Marzeny Senator, nauczycielki przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Radomiu, propagatorki zdrowego odżywiania. Celem warsztatów jest nauczenie dzieci komponowania posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowia.

Podczas trwania zajęć w poszczególnych klasach uczniowie dowiedzą się :
-w jaki sposób prawidłowo bilansować swoje posiłki,
-jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe na lepsze,
- jak dokonywać właściwych wyborów żywieniowych,
- w jaki sposób odczytywać etykiety na produktach spożywczych i w jaki sposób robić zdrowe zakupy.
Warsztaty przeznaczone są dla chętnych uczniów. W ramach podsumowania projektu pani Marzena spotka się również z rodzicami, aby przekazać najistotniejsze informacje o o zasadach zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży w wieku dorastania.
W ramach dzisiejszego spotkania uczniowie klasy VI wysłuchali prelekcji dotyczącej powyższych zagadnień oraz przygotowali smaczne posiłki: owsiankę z owocami , carpaccio z buraka oraz warzywno- owocowy mus.