Jesteś tutaj: Start / Projekty / Wizyta na Olimpie

Wizyta na Olimpie

W ramach innowacji „Warto czytać lektury” uczniowie kl.5a i 5b udali się z wizytą na Olimp.

W ten sposób piątoklasiści podsumowali  cykl lekcji języka polskiego poświęconych mitologii greckiej. Uczniowie przebrali się w charakterystyczne stroje i zaprezentowali najważniejszych bogów starożytnej Grecji.  Przedstawili także inscenizację fragmentów mitu o Demeter i Korze. Samodzielnie przygotowali plakaty i komiksową wersję wybranych mitów, które posłużyły jako dekoracja. Piątoklasiści ułożyli także mitologiczną grę „Kto jest kim w mitologii greckiej? . Utrwaleniu wiadomości służyła gra Kahoot! poświęcona bogom olimpijskim. Zadań była dużo, ale uczniowie kl.5a i 5b wywiązali się z nich znakomicie. Na pewno po takiej lekcji mitologia nie będzie ich piętą Achillesa.