Innowacja pedagogiczna „Warto czytać… lektury”

W ramach realizowanej  w szkole innowacji pedagogicznej „Warto czytać… lektury” uczniowie klas czwartych i piątych podsumowali pracę nad utworami „Akademia Pana Kleksa” i „W pustyni i w puszczy”.

Czwartoklasiści przebrali się za bohaterów lektury, wykonali piękne makiety budynku akademii, śpiewając piosenkę pt. „Witajcie w naszej bajce”, z zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Dzięki temu, choć przez chwilę, mogli poczuć się uczniami niezwykłej szkoły Ambrożego Kleksa. Natomiast piątoklasiści grali w edukacyjne gry planszowe zintegrowane z internetową platformą wiedzy (WSiP i GWO) oraz przygotowali „lekturę na wieszaku” - zebrali informacje o powieści „W pustyni i w puszczy” i umieścili je na wieszaku, czyli mobilnym kompendium wiedzy. Celem powyższych działań było utrwalenie wiadomości o poznanych lekturach i doskonalenie umiejętności pracy z tekstem.