Niezwykła podróż Małego Księcia

Dnia 31 stycznia  w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta, w której uczestniczyli uczniowie klasy VIIb oraz obserwatorzy: dyrektor i nauczyciele PSP w Bielisze, a także rodzice siódmoklasistów. W trakcie zajęć prowadzonych w ramach  innowacji pedagogicznej z języka polskiego „Sposób na lekturę” uczniowie przedstawili inscenizację zatytułowaną  „Niezwykła podróż Małego Księcia”.

Po  zmaganiach aktorskich przyszedł czas na multimedia. Okazało się, iż najwięcej emocji wzbudziła  interaktywna podróż w przestrzeń kosmiczną. Uczniowie, korzystając  ze smartfonów i książki Wydawnictwa Galaktyka „Mały Książę. Rozszerzona rzeczywistość”,  przenieśli się w trójwymiarowy świat. Mogli dotknąć planety z aktywnym wulkanem, wirtualnie opiekować się Różą czy wyrywać baobaby- symbole zła. Wizualizacjom towarzyszyły dźwięki, proste gry i piosenki. Uczniowie na pewno zapamiętają tę lekcję i tę lekturę na dłużej.

Realizująca innowację: M. Frąk