LEKTURKI SPOD CHMURKI

Uczniowie klasy 2a i 2b zakonczyli pracę nad pierwszym modułem projektu czytelniczego LEKTURKI SPOD CHMURKI.

Naszą pierwszą lekturą była książka "Niesamowite przygody 10 skarpetek" autorstwa Justyny Bednarek. Podczas trwania projektu drugoklasiści obejrzeli krótki filmik zachęcający do wzięcia udziału w przygodzie z czytaniem. Przygotowali kącik czytelniczy, a także wykonali „czytusie” z plasteliny. Wspólnie z nauczycielem czytali książkę, a następnie wykonywali ćwiczenia w pięknie ozdobionych lekturnikach. Szczególnie chętnie i pomysłowo zaprojektowali grę na tablet.
Przygoda z pierwszym modułem już się zakończyła, a uczniowie czekają z niecierpliwością na dalszy ciąg zadań związanych z rozwojem wyobraźni czytelniczej.
E. Michalak
M. Armentowicz