Szkolna Inicjatywa Wolontariacka

Inicjatywa wolontariacka pod nazwą "Charytatywna Zabawa Andrzejkowa" została zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas, działające przy Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielisze w terminie 19.11.2018 r.-12.12.2018 r. Była to inicjatywa realizowana w ramach Szkolnych Klubów Wolonrariackich, dla projektu "Skuteczni Menedżerowie Społeczni" finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na 2018 rok. Główny cel inicjatywy to aktywacja działalności wolontariackiej młodzieży. W ramach projektu zorganizowana została Charytatywna Zabawa Andrzejkowa dla uczniów PSP w Bielisze. W czasie zabawy odbyła się sprzedaż słodkich wypieków oraz napojów, przygotowanych przez uczniów oraz ich rodziców. Koszt zakupu produktów niezbędnych do przygotowania zabawy sfinansowany został ze środków przyznanych w ramach projektu. Pieniądze pozyskane w trakcie sprzedaży przeznaczone zostały na wsparcie działalności Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, KRS 0000185346.  Łącznie zebrano fundusze na kwotę 980 zł, które złożono na ręce duszpasterza Hospicjum księdza Marka Kujawskiego.