Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w PSP w Bielisze

Walka o laur zwycięzcy nie należała do łatwych. Występujący dostarczyli widzom wielu niezwykłych wrażeń artystycznych. To była prawdziwa uczta dla ducha.

I miejsce: Paweł Olszewski (PSP w Bielisze) i Dominika Sobień ( PSP w Zakrzewie),
II miejsce: Zuzanna Zarychta i Marcel Górka ( PSP w Dąbrówce Podłężnej),
III miejsce: Paulina Woźniak (PSP w Cerekwi)

Wyróżnienie: Paulina Wrochna (PSP w Cerekwi) i Zuzanna Kosowska (PSP w Woli Taczowskiej).

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielisze.

Oto dom mój: cztery ściany wiersza w mojej pięknej ojczyźnie-polszczyźnie! Takimi słowami poety Juliana Tuwima rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w PSP w Bielisze.

Recytatorzy zaprezentowali utwory klasyków polskiej literatury: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Leopolda Staffa.
Wierszom uważnie przysłuchiwało się jury w składzie:
- Dyrektor PSP w Bielisze , Małgorzata Jakubiak,
- Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Kultury i Informacji w Zakrzewie,
Zofia Maj,
- Poeta i pisarz, autor wielu książek dla dzieci, Wojciech Krupa.

Dziękujemy recytatorom ze szkół w Cerekwi, Taczowskiej Woli, Zakrzewie, Dąbrówce Podłężnej za przybycie :)

M. Górka, M. Frąk

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielisze.

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielisze.Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa w Bielisze.